Przedszkole Miejskie nr 23 „Promyczek” jest placówką, w której wszyscy starają się o to, aby każde dziecko odnalazło się w nowym dla siebie środowisku.  Dla nas ważne jest, aby „Promyczek” kojarzony był  z ciepłem, radością, aktywnością, twórczością i kreatywnością, w którym wszystkie dzieci razem się bawią, śmieją i rozwijają, znajdując przyjaciół oraz troskliwą opiekę.

Przedszkole nasze usytuowane jest na osiedlu Zatorze przy ul. Wazów 1a. Mieści się w wolno stojącym, dużym, piętrowym budynku.
W przedszkolu znajduje się 5 sal dydaktycznych. Są to pomieszczenia przestrzenne, jasne, dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci w wieku przedszkolnym, bogato wyposażone w zabawki, sprzęt i pomoce dydaktyczne pozyskane między innymi z Funduszu Unii Europejskiej.
W otoczeniu przedszkola znajduje się rozległy plac, na którym każda grupa wiekowa ma wyznaczony teren do zabaw i gier, wyposażony w bezpieczny sprzęt. Plac jest ogrodzony, pełen zieleni, oddzielony od ulicy wysokim żywopłotem.
Nasza placówka znajduje się blisko arterii komunikacyjnej, co ułatwia rodzicom dotarcie do przedszkola. W pobliżu są przystanki autobusowe linii nr 2, 5, 8, 15, 25 oraz liczne miejsca parkingowe.

KADRA
W przedszkolu zatrudnieni są  nauczyciele z wyższym wykształceniem z przygotowaniem pedagogicznym  oraz  dodatkowymi kwalifikacjami w zakresie psychoprofilaktyki, terapii pedagogicznej, logopedii i oligofrenopedagogiki.  Nauczyciele  chętnie wzbogacają swoją wiedzę i doświadczenie zawodowe  uczestnicząc w kursach, szkoleniach, konferencjach metodycznych, zespołach samokształceniowych oraz  studiach podyplomowych.

DYREKTOR PRZEDSZKOLA
mgr Danuta Pokorska - dyrektor przedszkola, nauczyciel dyplomowany

KADRA PEDAGOGICZNA
 Wśród naszej kadry jest 6 nauczycieli dyplomowanych, 4 nauczycieli mianowanych, 3 nauczycieli kontraktowych. Staż pedagogiczny nauczycieli kształtuje się w przedziale od 1 do 35 lat. Nauczyciele preferują poszukujący i otwarty styl pracy.

NAUCZYCIELE:
mgr Lidia Wojtas - nauczyciel dyplomowany
mgr Bożena Forjasz- nauczyciel dyplomowany
mgr Elżbieta Ventzke - nauczyciel dyplomowany
mgr Krystyna Sawicka - nauczyciel dyplomowany
mgr Magdalena Staszkiewicz - nauczyciel dyplomowany
mgr Wioletta Łęcka - nauczyciel mianowany
mgr Agnieszka Beck - nauczyciel mianowany
mgr Marlena Sabadach - nauczyciel mianowany
mgr Ewelina Częścik  - nauczyciel mianowany

mgr Agnieszka Sieńko - nauczyciel kontraktowy

Nauczyciel wspomagający

mgr Monika Kisielewska - nauczyciel kontraktowy

mgr Sergiusz Matuszczyk - nauczyciel kontraktowy

W przedszkolu zatrudnieni są pracownicy administracji i obsługi, którzy    aktywnie wspierają działalność naszej placówki.

PRACOWNICY ADMINISTRACJI:
Władysława Bobik